WHAT'S NEW?
Loading...

Rolniczy biznes

Z czego składa się polska gospodarka. Oczywiście z takich elementów, z których składają się gospodarki innych krajów. Możemy je podzielić na trzy zasadnicze elementy: rolnictwo, przemysł i usługi. Taki podział funkcjonuje od wielu lat i trzeba przyznać, że się sprawdza. Uczą się o tym już dzieci w szkole, jest to także na studiach, ale co ważne taki podział po prostu odzwierciedla to co dzieje się w naszej gospodarce.

Warto tutaj dodać pewną analiz przeprowadzaną przez ekonomistów. Otóż stwierdzili oni, że na podstawie udziałów tych trzech elementów w gospodarce możemy stwierdzić jak dany kraj jest rozwinięty. W zależności, którego działu w gospodarce jest najwięcej wówczas możemy stwierdzić, czy kraj jest rozwijający się lub jak jest rozwinięty. Według ekonomistów kraj najbardziej rozwinięty to taki w którym zdecydowany procent osób zajmuje się usługami. Zdecydowanie mniej pracuje w przemyśle, a pracą na roli zajmuje się wyłączenie jakiś mały procent społeczeństwa. 

Ja właśnie jednak chciałbym skupić się na tym ostatnim aspekcie gospodarki, czyli rolnictwie. Robię to nieprzypadkowo osoby pracujące na roli i znające, czym jest budowa maszyn rolniczych lub codziennie używające takich sprzętów, jak ciągnik, wóz paszowy, paszowóz, są w naszym kraju grupą szczególną. Rolnicy to grupa społeczna o którą wszystkie partie rządzące bardzo zabiegają. W Polsce jest ona bardzo duża i bardzo silna. Polska gospodarka jest uzależniona od rolników i to jak oni zapracują i to co wyprodukują ma ogromne znaczenie dla życia naszych obywateli. Właśnie dlatego ze zdaniem rolników każdy się liczy. Wszyscy zdają sobie sprawę, że cała branża, w której jest budowa maszyn rolniczych, paszowóz, wóz paszowy, ciągnik, traktor i rozrzutnik ma bezpośrednie przełożenie na resztę kraju. Ważne jest, jak rolnicy zareagują na rządowe zmiany, kiedy będą zadowoleni z proponowanych dla nich rozwiązań itd.

Maszyny rolnicze ułatwiają życie!

Nieprzypadkowo tak się dzieje. Rolnictwem para się bardzo wiele osób i jest to źródło utrzymania dla ogromnej grupy mieszkańców naszego kraju. Politycy dbają o tą grupę społeczną, bo dla nich to poparcie i głosy. Ludzie zaś z miast doceniają pracę rolników, bo wiedzą, że bez nich nie mieliby co jeść. Jest to trwający od wielu lat układ, którego nikt nie chce zmieniać. 


Ostatnim ważnym aspektem o którym w tym tekście warto wspomnieć. Chodzi o branże około rolnicze. Głównie o coś co nazywamy budowa maszyn rolniczych. Dzięki temu, że rolnictwo się rozwija to rozwijają się też takie przedsiębiorstwa. Budują i unowocześniają paszowóz, ciągnik, traktor i wóz paszowy. Dzięki temu rolnicy mają coraz lepszy sprzęt i mogą szybciej, więcej i taniej wyprodukować, a ci co zajmują się branżą: budowa maszyn rolniczych mają pieniądze, ponieważ sprzedają swoje sprzęty. Tak ten biznes kręci się od wielu lat i wspiera naszą gospodarkę.Myśląc więc o naszej gospodarce pamiętajmy jak dla naszego kraju ważne jest rolnictwo i w miarę możliwości wspierajmy je poprzez kupowanie polskich produktów. To niewiele nas kosztuje, a dla rolników jest bardzo ważne.

0 komentarze:

Prześlij komentarz